99
Kelimelerin kifayetsiz kaldığı an

 

“Sizleri kardelenlere benzetiyoruz… Hani kışın bütün hırçınlığına rağmen bir yol bulup, inadına açan kardelenlere…” demiş Ünal ÇALIŞKAN mektubunda.

Ünal ÇALIŞKAN Ordu ili, Ulubey ilçesi, Akpınar Vali Çetinkaya İlköğretim Okulu Müdürü. Yani “kardelen” benzetmesinin yapılması gereken esas kişilerden biri o. Çünkü biz inanıyoruz ki, bütün zorluklara rağmen karları delip çıkan kardelenler gibi gülümseyen onlardır.

Ünal öğretmen ve onun gibi idealizmin heyecanıyla donanmış diğer Ünal öğretmenler. Bizim görevimiz ise bu kardelenlerin büyüyüp gelişmesine, yeni kardelenlerin yetişmesine yardımcı olmak isteyen yardım sevenlere aracı olmak, onları yönlendirmek.

 

 

Bu görevimiz gereği Ordu ili, Ulubey ilçesi, Akpınar Vali Çetinkaya İlköğretim Okulu’na yönlendirdiğimiz yardımsever Füsun Alkan UZUNER’in yardımıyla okulun kanalizasyon ve foseptik sorunu halledilmiş. Söz konusu yardıma olan minnet duyguları şöyle anlatılmış;

“Bütün ümitlerin tükendiği, insanların duyarsızlaştığı bir durumda, kimse yok mu dendiğinde, biz varız diyen ve yeni kardelenler yetiştirmeye aday sizlere acaba nasıl teşekkür edilir…Şairin deyimiyle kelimelerin kifayetsiz kaldığı an bu an olsa gerek … Ya da amiyane tabirle sözün bittiği yer…

Hani gidilip-gelinmese de (her nasılsa)  bizim olan bir köyden yazıyorum. Sizleri görünce ve sizlerle muhatap olunca insan aslında o köye gidilip-gelinebiliyormuş diye düşünüyor. Evet, evet o köylerin hepsi bizim köyümüz. Ve hepsine gidilecek… Sizler gibi idealistler sayesinde…

Yapmış olduğunuz çam sakızı misali yardımla okulumuzun bir büyük sorununu Füsun Hanım’ın desteği sayesinde giderdik. İnanıyoruz ki bizler gibi nice gözden ve gönülden de uzak köylerde kimi sorunlarını sizlerin sayesinde gideriyorlar.

Çok şey yazılabilir buraya aslında ama dedik ya kelimelerin gözlerden ilmek ilmek aktığı bir yerdeyiz…Çıkmış olduğunuz bu kutlu yolda, yolunuzun hep aydınlık ve açık olması temennisiyle…..

İMECE projesini yeniden hayata geçiren Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)’a ve bu onarım çalışmasında, okulumuza maddi destek sağlayan Füsun Alkan UZUNER Hanım’a şahsım, öğrencilerim ve köy halkı adına çok teşekkür ederim.”

 

Tüm Bültenler