40
İMECE ile K.Maraş Vali Saim Çotur Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nun çatısı artık akmayacak

 

Kahramanmaraş Karacasu Vali Saim Çotur Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nun çehresi İMECE ile yenilendi. Bilgisayar Öğretmeni olan Arif Güder sayesinde okulun ihtiyaçları için bir işbirliği başlatılmıştı.

Rahmetli Nazife Oluğtugal anısına maddi destekte bulunan Sn. Ali Haydar Üstay sayesinde, hem bölge sakinleri hem de öğretmenler el ele vererek çalışmaları tamamladı. Öncelikle okulun akan çatısı tamir edilerek, öğrencilere daha sağlıklı bir bina hediye edilmiş oldu.

Bunun yanı sıra ihtiyaç sahibi öğrencilere giyecek ve ayakkabı yardımı yapılarak öğrencilerin yüzü güldürüldü.

 

Öğretmen Arif Güder bu çalışmanın ihtiyaçları karşılamanın yanı sıra mahalle halkını da birbirine daha sıkı bağladığını söylüyor. Çalışmalar için yardımda bulunan herkese, mahalle sakinleri, öğrenciler ve öğretmenler adına teşekkürlerini sunan Arif Öğretmen, aldıkları sonuçtan son derece memnun olduklarını anlatıyor.

Arif öğretmenin mektubu;

Merhaba,

Yapılan yardımlarla okul çatımızın onarılmasının yanı sıra okulumuzda ihtiyaç sahibi öğrencileri giyecek ve ayakkabı yardımı öğrencilerimizin yüzünü güldürdü. Mahallemizdeki İMECE çalışması bu hareketle canlandı ve mahalle halkı daha da birbirine kenetlendi.

Bizi bu yolda yalnız bırakmadıkları ve sesimize kulak verdikleri için başta Sn.Emine Atılgan hanım olmak üzere tüm TOVAK çalışanlarına, özellikle de maddi desteklerinden dolayı rahmetli Sn. Nazife Oluğtugal anısına yardımda bulunan  yardımsever Sn. Ali Haydar ÜSTAY’a, şahsım, öğretmen arkadaşlarım,öğrencilerim ve tüm mahalle halkı adına sonsuz teşekkürlerimizi sunarım.

 Arif GÜDER

 

Tüm Bültenler