39
Adıyaman Sincik ilçesi Narun Köyü İlköğretim Okulu’nda İMECE hareketi başladı

 

Ülkemizde  tuvaleti sağlıklı koşullara uygun olmayan pek çok okul var. Bunlardan biri de Adıyaman'ın Sincik İlçesi İnlice Beldesi Narun Köyü İlköğretim Okulu.

Tuvaletlerde su olmamasının yanı sıra, okulun o kadar çok eksiği var ki MEB’den gelen yardımlar yetersiz kalıyor. Yöre halkının maddi durumu da zaten çok iyi olmadığı için okul ihtiyaçları için destek veremiyor.

Bu okuldan TOVAK’a mektup yazan Öğretmen Yusuf Tektaş, bir İMECE hareketine öncülük ederek, okulun kaderini değiştirdi.

 

TOVAK, gelen mektup üzerine yeni bir İMECE hareketini daha başlattı. Onarım için maddi destek, yardımsever Sn.Leyla Dokuzer Öztürk ve grubundan geldi. Bunun yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye’den de destek sağlanarak geniş bir onarım çalışması yapılacak.

Okul için toplanan maddi destek ve öğretmenlerin çabasıyla en başta tuvaletler onarılacak ve su tesisatı yenilenecek.  Okul şu anda birleştirilmiş sınıfta eğitim sağlıyor. Ayrıca okulun derslerle ilgili pek çok araç gereç eksiği de var.

Öğretmen ve öğrenciler, İMECE ruhunun okulun çehresini kısa sürede nasıl değiştireceğini görmek için sabırsızlanıyorlar.

Narun İlköğretim Okulu ve Köy Halkı’nın gönderdiği mektubu okuyabilirsiniz.

Sevgili Ünal Bey ve TOVAK çalışanları,
 
Öncelikle bugüne kadar yaptığınız özverili çalışmalarınız ve hizmetlerinizden dolayı sizleri tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.

Okulumuza destek olduğunuz için sizlere okulumuz personeli ve köy halkı adına minnettarız.

Bizde sizin bu desteğinizi boşa çıkartmayıp elimizden gelenin en iyisini yapmak için bütün gücümüzle çalışmaktan mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Narun İlköğretim Okulu ve Köy Halkı
 

 

 

Tüm Bültenler