38
Marmaris Turunç’ta sanat ile İMECE

 

Turunç Saadet Zeki Ünsal İlköğretim Okulu ve Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) arasında sanat için oluşturulan İMECE projesi hayata geçti.

Amacı sosyal sorumluluk duygusunu geliştirmek ve okulun ihtiyaçlarının yerel yönetimler, yöre halkı ve diğer paydaşların ortak çabalarıyla giderilmesini sağlamak olan proje meyvelerini verdi.

TOVAK’ın Turunç tesislerinde çalışmalarını sürdüren Nürnberg Sanat Öğretmenliği Okulu öğrencilerinden bir grup ile Turunç’lu öğrenciler Turunç Saadet Zeki Ünsal İlköğretim Okulu’nun merdivenlerini yeni bir konseptle tasarladılar.

 

 

İMECE projesi için gereken malzemelere maddi destek ise yapılan kermes sayesinde tedarik edilmişti. 3 Haziran 2010 tarihinde merdivenlerin resimlenme çalışması tamamlandı.

Turunç Saadet Zeki Ünsal İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Berrin Molvalı, hazırladığı sunum yazısında, TOVAK ile işbirliklerinin gittikçe güçlendiğini anlatıyor.

Berrin Molvalı'nın sunum yazısı şöyle:

“ TOVAK ile okulumuz arasındaki bağ gittikçe güçleniyor. Nürnberg Üniv. Güzel Sanatlar Fak. öğrencileri... ile birlikte okulumuz giriş kapısı merdivenlerine küçük bir anı bıraktık. Öğrencilerimizle küçük bir su dünyasında buluştuk. Hayalleri fırçalarımızın ucunda birleştirdik. Güzel bir günde tekrar buluşmak üzere yeni dostlar edinerek uzaklara selam yolladık. Sizlere gururla sunarım.”

 

 

Tüm Bültenler