37
İMECE'nin yardımeli Ş.Urfa Viranşehir Büyükaltınbaşak Köy Okulu’na uzanıyor

Şanlıurfa Viranşehir Büyükaltınbaşak Köyü  İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenleri için en büyük problem okul lojmanında suyun olmaması ve mevcut su tesisatının eskimiş olmasından dolayı yarattığı elektrik kesintileri.

İMECE duyarlılığı hiç vakit kaybetmeden Yasin Öğretmenden gelen mektup üzerine,  öğrencilerinin derdine derman olmak için yardım elini uzattı.

Yapılan yardımın ilk bölümüyle sondaj yapılıp su çıkartıldı, böylece okulun ve lojmanın su tesisatı ile tuvaletlerinin onarım çalışmasına da başlanmış oldu.

 

Büyükaltınbaşak köyünde yaşayanlar hep beraber dikeni battığı yerden çıkarıyorlar.

Öğretmeni, öğrencisi, muhtarı ve tüm köy halkı İMECE için elini taşın altına koyuyor.

Ve işte İMECE hikayesi Büyükaltınbaşak'ta da yazılmaya başlanıyor. 

Büyükaltınbaşak İlköğretim Okulu’ndaki İMECE çalışmasını,  Sn. Ali Haydar Üstay rahmetli Sn. Nazife Oluğtugal anısına  destekliyor.

Aşağıda Yasin YILMAZ öğretmenin olayı ateşleyen samimi mektubunu okuyacaksınız.

Merhaba ben Şanlıurfa Viranşehir  ilçesine bağlı Büyükaltınbaşak Köyü okulu müdür yetkili öğretmeniyim. Okulumuzun eksikleri hayli fazla. Yağmur yağdığında çatısı akmakta. Okulun suyu ve tuvaleti bulunmamakta. Lojmanda da durum hayli kötü. Okul ve lojman harabe görünümünde.  Lojmanda su bulunmamakta köydeki suyu olan diğer evlerden şişeler ile su taşıyorum ve ihtiyaçlarımızı öyle karşılıyoruz. Yağmur yağdığında lojmanın çatısı akmakta.Elektrik tesisatına temas eden su yüzünden sık sık sigorta atmakta.Okulumuzda bilgisayar var ama elektrik tesisatında büyük sorunlar var. O yüzden okulda elektrik yok. 

Kitaplığımızda çok az sayıda kitap var olan kitaplarda çok eski ve yırtık durumda. Okulun içinin ve dışının boyanması gerekmekte. Okulda 34 öğrenci mevcut ve tek öğretmenim. Zor şartlar altında hayli zorlanarak eğitimi sürdürmeye gayret ediyoruz. Çocukların kırtasiyeye ihtiyacı var. Birçoğu iki üç sayfalı defterini silip tekrar yazıyor. 


Yapılacak en küçük yardım hayli faydalı olacaktır. Okulun bahçe duvarı yok. Pencereleri çok eski ve çoğu ya açılmıyor ya da kapanmıyor. 
 

Bu zor şartlarda eğitimi biraz kolaylaştırmak ve öğrenmeye muhtaç çocuklara destek için her türlü kırtasiye, hikaye kitabı, yapı malzemesi yardımı bekliyorum. 
 

YASİN YILMAZ 

 

Tüm Bültenler