35
Muş Malazgirt Karahasan İlköğretim Okulu’nda tuvaletler İMECE ile artık daha sağlıklı bir ortama kavuşturuldu

Malazgirt Karahasan Köyü İlköğretim Okulu’nun çok kötü durumda olan tuvaletlerinin yenilenmesi ve öğrencilerin daha hijyenik koşullarda eğitim almaları amacıyla İMECE yardım elini buraya da uzattı.

150 öğrencilik okulun öğretmenlerinden Ebru Özen’in TOVAK’a yazdığı mektuptan sonra TOVAK harekete geçerek Sn. Füsun Alkan Uzuner’den sağlanan maddi katkıyla bu onarım projesi tamamlandı. Böylece, okulun çok kötü durumda olan tuvaletlerinin onarımı yapıldı. Kötü hava koşullarına rağmen, sıkı bir çalışmayla kısa sürede onarım tamamlandı.

Artık okulun tuvaletleri, öğrencilerin sağlığını tehdit etmeyecek hale getirildi.

Öğretmen Ebru Özen, TOVAK’a gönderdiği bundan önceki mektubunda okulun durumu ve okul adına bir şeyleri değiştirmek istediklerini anlatmıştı. Böylece İMECE şefkatli ellerini Karahasan Köyüne de uzattı ve öğretmenlerin dileklerini yerine getirdi. Artık burada da çocuklarımız için daha iyi bir eğitim ortamı hazırlandı.

Ebru Öğretmen “TOVAK, verdiği destekle önümüzü görmemizi sağlayan ışık oldu, bu nedenle TOVAK çalışanlarına ve yardımsever Füsun Alkan Uzuner Hanım'a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz, okulumuz artık daha sağlıklı bir ortama kavuştu” diyor.

Ebru öğretmen, bu çalışmanın köy halkına örnek olduğunu ve İMECE ruhunun benimsenmesini sağladığını da ifade ediyor.

Tüm Bültenler