33
Ş.Urfa Üçatlı Köyü İlköğretim Okulu’nda başarı ile sürdürülen İMECE çalışması sona erdi

 

Şanlıurfa Üçatlı Köyü İlköğretim Okulu, TOVAK gönüllüsü öğretmen Ahmet Can Asrağ’ın burada çalışmaya başlamasıyla epeyce değişti. İMECE ruhunu buraya taşıyan Ahmet Öğretmen, etrafında bulduğu herkesi, İMECE çerçevesinde örgütledi ve böylece okula yeni bir çehre kazandırdı. TOVAK gönüllüsü Türkan Ekin’in desteğiyle öncelikle okula yaklaşık 300 metre ihata duvarı inşa edildi. 

El ele verince pek çok güçlüğün aşılacağını gören ekip, ardından öğrenci tuvaletleri için yeni foseptik çukuru, tuvalet kapılarının yenilenmesi, tuvaletlerin fayanslanması ve kiremitlerle okulun çatısının aktarılması işlerini yapmaya başladı.

 

Ayrıca ihata duvarından sonra okulu daha da güzelleştirmek için okula yaklaşık 150 fidan dikildi. Okulun bahçesinde yetişen çam, zeytin, nar, akasya, badem fidanları için ayrıca damla sulama sistemi de kuruldu.

Üçatlı Köyü’nün okulundaki bu değişim, resmi makamların da dikkatini çekti. Vali Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdürü okulu bizzat ziyaret ederek çalışmaları izledi. Ayrıca müfettiş başkanı ve şube müdürleri, müfettişler, okulla ilgili bilgiler alıp, il ve ilçe çapında yapılan toplantı ve seminerlerde Üçatlı Köyü Okulu’nu anlatmaya başladılar.

Bunun yanı sıra, çalışmalar TRT 1'de yayınlanan Tayfun Talipoğlu’nun sunduğu Bamteli programına da konu oldu, program ekibi köyde çekim yaptı.

Böylece bu güzel İMECE çalışması pek çok kişiye örnek oldu. Şimdi, köye farklı yerlerden yardım teklifleri geliyor. İstanbul’dan kardeş okul olarak Üçatlı’yı seçen Güngören Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, buraya kıyafet yardımı da yaptı.

 

Tüm Bültenler