32
Antalya Serik Yeşilyurt Yusuflar İlköğretim Okulu, İMECE ile yenileniyor

 

İMECE’nin örnek gönüllüsü Öğretmen Aytaç Koç, şimdide Antalya Serik Yeşilyurt Yusuflar İlköğretim Okulu için umut ışığı oluyor. Gittiği her yere, İMECE ateşini taşıyan ve orayı daha iyi bir yere dönüştüren Aytaç Öğretmen, Yusuflar İlköğretim Okulunu, çocuklar için daha elverişli bir yer yapmaya karar vererek TOVAK’a bir mektup gönderdi.

Yusuflar İlköğretim Okulu, sık sık öğretmen değiştiren, yöre halkının bile artık çocuklarını bu okula göndermemeye başladığı, oldukça yıpranmış bir eğitim kurumuydu. Okul o kadar eski ki artık yöre halkı çocuklarını servisle başka semtlere göndermeye başlamış. Aytaç Öğretmen, okulun şartlarını iyileştirmek için TOVAK’a bir mektup yazarak okulun ihtiyaçlarını sıraladı.

 

Okulun dış cephesinde çatlaklar, iç cephede ise dökülmüş sıva, soba dumanının tavana vermiş olduğu zararlar gibi onarım bekleyen pek çok eksiği vardı.

Başlatılan İMECE hareketi kapsamında onarıma rahmetli  Sn. Nazife Oluğtugal anısına Sn. Ali Üstay katkı sağlıyor.

Bu katkılar sayesinde okulda geniş bir onarım çalışması başladı. Çalışma boyunca okulun iç ve dış cephe tadilat ve boyası, bahçe düzenlemesi (Atatürk büstünün boyanması ve büste plaka kestirilip yazı asımı, bahçedeki çiçekliğin yapımı, mevcut ağaçların kireçlenmesi) yapılacak.

Ayrıca mevcut okul panolarındaki kumaşların yenilenmesi, okuldaki 14 pencereye tül perde asılması, okul tabelasının yenilenmesi ve köy içerisine okulun bulunduğu mevkiyi gösteren yön tabelasının yerleştirilmesi da yapılacak çalışmalar arasında.

Aytaç Öğretmen, bu eksiklerin giderilmesinden sonra, insanların zihninde, köydeki okul ile ilgili bu hoş olmayan düşüncelerin de giderileceğine inanıyor.

Çalışmalar İMECE’nin koşulu olan köy halkının desteği ile başladı.

 

Tüm Bültenler