31
Denizli Acıpayam Kumavşarı Yadeller Okulu İMECE ile boyanıyor

 

Denizli Acıpayam ilçesinin Kumavşarı Beldesinde 150 öğrencilik bir okul olan Kumavşarı Yadeller okulunun özellikle dış cephesi bir süredir bakımsızlık yüzünden dökülmeye başlamıştı.

Okulun kendi imkanları yetersiz olduğu için Okul Müdürü Yılmaz Kara, TOVAK İMECE’ye bir mektup yazarak durumu bildirdi ve İMECE usullerine göre okulu onarmak istediklerini anlattı. Bunun üzerine İMECE ruhu, Yadeller Okulu’na da ulaştı.

 

 

Onarım masraflarını üstlenen Sn. Füsun Alkan Uzuner sayesinde okulun iç, dış boyası ve tadilatı yapılıyor. İnşaat işçiliği ise belde halkı ve belediye imkanlarından karşılanıyor.

Böylece tam bir İMECE örneği sergilenerek, Yadeller İlköğretim Okulu, öğrenciler için ideal bir eğitim ortamı haline getirilecek.

Okul müdürü Yılmaz Kara’nın mektubunu aşağıda okuyabilirsiniz :

Değerli TOVAK Yöneticileri;

Öncelikle, böyle yararlı ve duyarlı bir hizmete öncülük ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı Kumavşarı Yadeller İlköğretim Okulu ve Kumavşarı halkı adına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 Okulumuz, Denizli Acıpayam ilçesinin Kumavşarı Beldesinde 150 öğrencilik bir eğitim yuvasıdır. Okulumuz adını Kumavşarı beldesinden ek adını okul binasının yapılmasını sağlayan yurtdışındaki yani yadellerdeki duyarlı vatandaşlarımızdan almıştır. Bu şekilde adı Kumavşarı Yadeller İlköğretim Okulu olmuştur.

Okul binamız diğer binalara göre yeni sayılmasına rağmen, dış yüzeyinde sık sık tamirat gerektirmektedir. Binanın dış yüzeyi yalıtım (mantolama) yapılmıştır. Fakat yalıtım üzerine yapılan sıvanın çok ince ve zayıf olmasından dolayı küçük darbelerden ve öğrencilerin top ile duvara vurmalarından, yağmurdan, nemden hemen dökülmekte, kötü bir görünüm oluşturmaktadır.

Eğer binanın dış yüzeyi 1. kata kadar olan yer boyanıp, pencere hizasına kadar fayans, granit, traverten taş vb. ile kaplanırsa bu sorun biraz da olsa giderilmiş olacaktır. 

Bu işleri okul bütçesiyle gidermek mümkün görülmemekte olduğundan, işçiliğin beldemiz halkından ve belediye imkanlarından karşılanmak şartıyla malzeme alımı için TOVAK olarak yardım yaparsanız öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olarak çok memnun kalacağız.

Okul personeli, öğrenciler ve Kumavşarı halkı olarak yardımlarınızı bekler saygı ve selamlarımızı sunarız. 

Yılmaz KARA

Okul Müdürü

 

Tüm Bültenler