156
İşte İMECE

Yıllardır TOVAK İMECE ailesinde yer alan lider bağışçılarımızdan General Elektrik Türkiye, 2016-2017  eğitim ve öğretim yılında da katılımlarıyla İMECE’ye güç kattı.

2013 yılından beri birçok köy okulunda gönüllü personeli ve yöre halkıyla birlikte çalışan GE, bu eğitim ve öğretim yılında Sakarya’nın Erenler İlçesi Sarıcalar Köyü İlkokulu’ndaydı.

Okulun  müdür yetkili öğretmeni Melih Demir’in yazdığı teşekkür mektubundan görülüyor ki; Sakarya Erenler Sarıcalar İlkokulu’na, İMECE’nin haberinin gelmesi bile imeceyi başlatmaya yetmiş. Melih Öğretmen çalışmaları detaylı bir şekilde anlattığı mektubunu sizlerle paylaşalım:

“Çok değerli  TOVAK Ailesi,

İlk etapta sizinle iletişime geçtikten ve geri dönüş aldıktan hemen sonra Okul Aile Birliği ile bir toplantı yaparak okulumuza yapılabilecek işlerden konuşmaya başladık. İMECE ruhunu nasıl canlandırabileceğimizle ilgili fikirler öne sürerek toplantıya devam ettik. Netice olarak okulumuz öğrenci velilerinden yardımsever bir vatandaş, okul depolarının çürümüş halde olan ahşap kapılarının yerine demir kapı yaptırabileceğini ve maddi olarak üstlenebileceğini dile getirmesiyle işe başladık. Muhtarımız, okulumuz dış cephesinin alt kısmını fayans yaptırabileceğini ve bunun için bir firma ile konuşup bağış yaptırabileceğini dile getirdi. Daha sonra İstanbul’dan bir okul, bizim ile iletişime geçerek kamera sistemlerini yenileyeceklerini ve çıkan işe yarar kameraları bize verebileceklerini söylediler. Hemen bu işin üzerine de giderek okulumuza kameraları getirttik. Yanında ses sistemi, televizyon, mikrofon gibi aletler cabası. Artık okulumuzda “kim okulumuz için ne yapabilir” yarışı başladı, hatta bir ara yeni bir okul yapıma kadar gitti.

Köy halkımız bunları yapmaya çalışırken TOVAK Ailesi aracılığıyla bize yardım edecek General Elektriğin çalışmayla ilgili yöneticileri ile iletişime geçerek işe devam ettik. Okulun dışından içine, el atmadıkları konu kalmadı. İdari oda zemin kaplaması, okul dış cephe fayans işçiliği, kamera montaj işlemleri, boya işlemleri, anasınıfı iç ve dış boya işlemleri, anasınıfı mutfağının yenilenmesi, lojman iç ve dış cephe boya işlemleri, mutfağının yenilenmesi, öğrencilerin bisikletlerini koyabilecekleri bisiklet park sistemi gibi birçok konuda okulumuz için çaba gösterdiler. Son olarak da General Elektrik Personeli ve köy halkımızla güzel bir final yaparak son noktayı koyduk.

Uzun süren çalışmalar sonucunda okulumuzu hayal ettiğimiz görüntüye kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. TOVAK'ın desteği ve  İMECE Projesi içerisinde yer alan köydeki vatandaşlarımızın emekleri sayesinde okulumuz, daha iyi eğitim verilebilir hale geldi.

Gösterdiği duyarlılık ve ilgiden dolayı Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı'na, General Elektriğe ve ekibine, bağışta bulunan tüm hayırsever  vatandaşlarımıza, okulumuz, öğretmenlerimiz ve köydeki vatandaşlarımız adına teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Melih DEMİR
Sakarya Erenler Sarıcalar İO Md.Yet.Öğr.”

Tüm Bültenler