143
Yola devam...

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Sedef Canbazoğlu Bilici Hocamız ve öğrencilerinin Topluma Hizmet Dersi Uygulamaları kapsamında seçtikleri, Aksaray Merkez Darıhüyük ilkokulundaki onarım çalışmaları tamamlandı. Onarımın maddi desteği İMECE gönüllümüz Füsun Alkan Uzuner tarafından sağlandı.

İMECE aracılığıyla, Sedef hoca ve öğrencileri başta olmak üzere; köy halkının ve okulun tüm paydaşlarının el birliğiyle ortaya çıkarttıkları eser hepimizi sevindirdi ve duygulandırdı.

İMECE projesiyle karşılaşıncaya kadar maddi olanakların yetersizliği nedeniyle düşülen umutsuzluğun yerini, birliğin gücüne, güvene ve hayallerin gerçeğe dönüşebileceği inancına bırakabildiğini görmek çok güzel.

İMECE ile tanışan okullarda okuyan öğrenciler kuşkusuz bu çalışmaları görüp, etraflarında başka duyarlı insanların da olduğundan haberdar olarak mezun olacaklar. Bunu bilmek ve ileride onların da bu kutsal hareketin bir parçası olabilecekleri ihtimalini düşünmek bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyor.

İşte bu heyecanla, ulaşabildiğimiz okullardan yetişerek, ülkemizin parlayan ışıklarına dönüşecek olan bugünün öğrencilerine manevi miras bırakma yolunda devam ediyoruz…

Tüm Bültenler