141
Destekçi de teşekkür ediyor. Çünkü İMECE bu

Okul müdürü diyor ki:

‘Aydın ilinin Söke ilçesine bağlı Serçin İlkokulu’nda müdür yetkili öğretmen olarak görev yapıyorum. İsmim Yılmaz Doğan.

3 Eylül 2013 tarihinden beri bu okulda görev yapmaktayım. Okulumuz köy okulu olduğu için herhangi bir ödeneği ya da geliri bulunmamaktadır. Köy okullarının çaresizliği  maalesef ülkemizin bir parçası.

Okulumuzun iç ve dış cephe boyası, tuvaletlerinin bakım ve onarımı, kapıların bakım ve onarımı, okul bahçesinin çevre düzenlemesi, okul elektronik zili ve buna benzer birçok eksiğimiz bulunmaktaydı.

TOVAK aracılığı ile siz ve değerli ve duyarlı bir şahsa ulaşabildiğimiz için çok minnettarım. Okulumuz için bize yapmış olduğunuz karşılıksız yardım ile okulumuzun iç ve dış cephesinin boyamasını, tuvaletlerimizin dış cephe boyamasını, okul bahçemizin çevre düzenlemesini ve eksik olan sınıf panolarımızı İMECE usulü çerçevesinde duyarlı velilerimizle el ele vererek bitirdik. Ve sonunda ortaya güzel bir tablo çıkardık.

Tüm bu güzelliklerin yaşanmasında bize destek olduğunuz ve inandığınız için değerli bağışçımız Uğur Bey size ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı’na teşekkürü bir borç bilirim, minnettarım.’

Bağışçı Uğur Koçarslan diyor ki:

‘Gönderdiğiniz fotolara büyük bir memnuniyetle baktım, teşekkür yazısını da sanki ben de o okulda okuyan biri gibi heyecanla okudum, çok mutlu oldum bu mutluluğu bana sağladığınız için çok teşekkür ederim, çok güzel çalışmalar yaptığınızı biliyor ve takdir ediyorum, Allah razı olsun bütün emeği geçenlerden.

Sevgi ve selamlarımla kolaylıklar gelsin diyorum seneye yeni bir oluşumda beni unutmayın lütfen.’

İşte bundan dolayı TOVAK da diyor ki, bütün toplumsal çalışmalarda destek alan tarafın teşekkür etmesi doğaldır; incelik gereğidir. Ama İMECE’de destekçi de müteşekkir, destek alan da, emek koyan da ve tabii TOVAK da… Hepimiz, herkes… Neden; çünkü İMECE bu işte; hepimiz birlikte başarıyoruz.

 

Tüm Bültenler