108
TOVAK sayesinde öğrencilerimiz şimdi daha güvende

 

Muğla ili, Ula ilçesi Gölcük Köyü, TOVAK olarak hayırsever yurttaşlarımızın yardım elini yönlendirdiğimiz köylerden bir tanesi.

Andre DİMİTRİADİS’in maddi katkısının Gölcük köyü Gölcük İlköğretim Okulu’nda meydana getirdiği güzel gelişmeleri okul müdürü Güven ÖZGÜL bize gönderdiği mektupta şöyle anlatıyor;

“Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) aracılığı ile okulumuzun bahçe duvarının üzerine çektirilen tel için başta TOVAK’a ve bu iş için bize maddi destek sağlayan Andre DİMİTRİADİS Bey’e teşekkürlerimizi bir borç biliyorum. Andre Bey’in sunduğu maddi destek ile başlayan bu çalışma köylünün İMECE usulüyle çalışması sonucunda tamamlanarak amacına ulaşmıştır.

 

 

Andre Bey’in katkısı ile duvar için tel alınmasına, okul bahçesinin yan tarafına kapı yapılmasına ve bu şekilde  çocukların güvenliğinin sağlanmasına karar verilerek çalışmalara başlandı. Okulumuza yardımını esirgemeyen Bülent ÇALLI tel ihtiyacını tespit etti. Gölcük Köyü Muhtarı Duran KOCAKULAK, Okul-Aile Birliği Başkanı Osman KANAT ve okul kantininden sorumlu Adil ÇOMAK’ın ve velilerimizin destekleriyle kısa sürede okulumuzun bahçesinin tel örgü ile çevrilmesini tamamladık.

Öğrencilerimizin eğitim  gördüğü bir yerde güvenliklerini de sağlamanın verdiği mutluluk içindeyiz. Öğrencilerin oyun oynarken güven içinde olmaları, dışarıya kaçan top ile aniden yola çıkmamaları öğretmen ve velilerin içini rahatlattı. Bu nedenle  böyle güzel bir amaç için başlattığınız çalışma bizim için çok önemli ve anlamlı görülmektedir.

İMECE projesinde okulumuza destek sağlayan Andre DİMİTRİADİS Bey’e, yaptığı bu güzel yardıma vesile olan TOVAK’a ve çalışanlarına okulum adına, öğrencilerimiz için güvenli bir eğitim ortamı yarattığınız için köylümüz adına çok teşekkür ediyorum

Saygılarımla

Güven ÖZGÜL
Gölcük İlköğretim Okulu Müdürü’’

 

Tüm Bültenler