106
Okulumuzun yolunu İMECE’yi uygulayarak bitirdik

 

Sosyal sorumluluk gereği her insanın içinde var olan yardım duygusunun en verimli şekilde kullanılması onun doğru olarak yönlendirilmesine bağlıdır. Ülkemizde bu işi yapan, yani yardımları direkt olarak yönlendiren Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)‘ın  çok yararlı bir işlev gördüğüne inanıyoruz.

Çünkü biz TOVAK olarak yardım toplamıyoruz. Yardım yapmak isteyenleri, gerçekten yardıma ihtiyacı olduğuna ve hak ettiğine inandığımız yerlere yönlendiriyoruz, yani köprü görevini üstleniyoruz.

 

Küçük bağışlarını Vakıf emanet hesabında biriktirdiğimiz dostlarımıza, katkılarını yönlendirdiğimiz Antalya, Serik İlçesi, Yeşilyurt Köyü Yusuflar Mahallesi İlköğretim Okulu Müdürü Aytaç KOÇ’tan aldığımız teşekkür mektubu şöyle;

“Sayın Tülin Varol, Elda Şahin, TOVAK Dubai Abu-Dabi Temsilciliği, Necmi Buğdaycı ve Necla Ayan;

Sizlerin destekleri ile köy okulumuzun yolunu köyümüzdeki vatandaşlar ile İMECE’yi uygulayarak bitirdik.

Eski resimlerde de göreceğiniz gibi öğrencilerimizin okula gelirken kullandıkları yol kullanılamayacak gibiydi. Özellikle kış aylarında yağan yağmur ile birlikte öğrenciler okula gidiş gelişte çok sıkıntı çekiyorlardı.

Geçen dönem öncelikle öğrencilerin velileri ile daha sonra köydeki vatandaşlarla konuşup, bu yolu kış mevsimine kadar bitirmemiz gerektiğini paylaştım. Okula giden yol şahıs arazilerinden geçtiği için genişlemesinde zorluk çeksek de yolumuzu bitirmeyi başardık.

Yolumuzun yapımında siz destekçilerimizin maddi, özellikle de manevi desteği, vatandaşların İMECE’nin ne olduğunu, birlikte bir şeyler üretmenin güzel sonuçlarını görmelerini sağladı.

Öğrencilerim ve köydeki vatandaşlar adına sizlere sonsuz minnet duyuyoruz. 

Saygılarımla,

Aytaç Koç

Antalya Serik Yeşilyurt
Yusuflar İlköğretim Okulu”

 

Tüm Bültenler