104
Biz sizinle tanıştıktan sonra başaramayacağımız işin olmadığını anladık

 

Samsun ilinin Terme ilçesine bağlı Evci kasabasının Karasu mahallesine yönlendirdiğimiz Sayın Andre DİMİTRİADİS’in yardım eli, orada zaten var olan “İMECE” ruhunu canlandırmış.

Köylülerin el ele vermesiyle okulun dış cephe boyası yenilenerek okula hoş bir görünüm kazandırılmış. İhata duvarı tamir edilip boyanmış. Bu çalışma neticesinde söz konusu ilköğretim okulu Müdür Yetkili Öğretmeni Sayın  Zülküf ŞAHİN kısa ama çok şey anlatan bir teşekkür mektubu yazmış bize.

Mektubu aynen yayınlıyor, maddi yardımı sağlayarak ihtiyaçların giderilmesinin yanında İMECE ruhunun da yeniden canlanmasına vesile olan Andre DİMİTRİADİS’e biz de TOVAK olarak teşekkür ediyoruz.

 

 

"Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)’a ;

Milli Eğitim Bakanlığı’mızla yapmış olduğunuz protokol çerçevesinde gerçekleştirmiş olduğunuz İMECE projesinden faydalanan biz "Samsun Terme Evci Karasu İlköğretim Okulu” size teşekkürü borç bilip mektubumuzu kaleme aldık.

Biz sizinle tanıştıktan sonra bulunduğumuz yer neresi olursa olsun, hangi şartlarda olursa olsun başaramayacağımız işin olmadığını anladık. Yapmış olduğunuz İMECE projesinin, yardımlaşma ruhu ve insanların birbirine olan güvenini tazelemesi açısından bir adım olduğunu sizlere söylemek istiyorum.

Herkesin kendini düşündüğü bu zamanda başka yerleri düşünen insanların da olduğunu anladım. Bu vesile ile okulumuzun onarım faaliyetine yaptığı destekten dolayı başta Andre DİMİTRİADİS Bey’e, İMECE Projesini yürüten Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı ve çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.                         

Zülküf ŞAHİN

Evci Karasu İlköğretim Okulu
Müdür Yetkili Öğretmeni”

 

Tüm Bültenler