101
Sizlerin sayesinde hep beraber mutlu olduk

 

Aksaray’ın merkeze bağlı Kutlu Kasabası’nda bulunan İlköğretim Okulu Devlet-Vatandaş işbirliği ile 1986 yılında yapılmış bir okul. Yani temelinde İMECE ruhunun harç olduğu bir yapı. İMECE ile yapılan bu yapının bakım-onarımı ne yazık ki zaman içerisinde İMECE geleneğinin etkinliğini kaybetmesi nedeniyle gerektiği şekilde yapılamamış. Özellikle tuvaletler kullanılamaz hale gelmiş. Okul Müdürü  Uzm. Öğrt. Haydar KENDİR çaresizlik içinde kıvranırken kendisine ta uzaklardan bir el uzanmış.

O el, yani Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı’nın yönlendirmesiyle uzanan yardımsever Andre DİMİTRİADİS’in eli Hızır gibi yetişmiş Kutlu Kasabası’na. Hem maddi destek getirmiş o el hem de manevi destek vererek İMECE ruhunun yeniden canlanmasını sağlamış. Kasaba halkı, okulun yapımında olduğu gibi bu tamir işinde de el ele vermiş. Bir çırpıda okulun kullanılamaz durumdaki tuvaletleri günün koşullarına uygun şekle getirilmiş.

 

 

Okul Müdürü Uzm. Öğrt. Haydar KENDİR bu güzel olayı bize gönderdiği mektubunda şöyle anlatıyor;

“Çok  değerli; Andre DİMİTRİADİS ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı kurucu ve çalışanları;

Okulumuz 1986 yılında Devlet-Vatandaş işbirliği içinde yapılmış ve eğitime açılmıştır. Aradan geçen uzun yıllar sonucu ve o zamanın teknikleri ile yapılan okulumuzun altı kabinli kız ve erkek tuvaletleri tamamen kullanılmaz haldeyken sizler gibi eğitime gönül veren insanlar aracılığıyla yapılan yardımlar sonucu tuvaletlerimiz günümüz koşullarına cevap verir hale gelmiş, tüm öğrenci ve öğretmenlerimiz sevinç yaşamışlardır.

Sizlerin yardımı olmasaydı çok zor ve kötü şartlarda eğitim vermeye devam edecektik. Bu da bizleri hep üzüyordu. Sizlerin sayesinde hep beraber mutlu olduk.

Okulumuza yaptığınız maddi yardımlardan dolayı tüm öğrenci, öğretmen ve çalışanlarımız adına; başta bağışçımız Andre DİMİTRİADİS olmak üzere siz değerli Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) çalışanlarına, kurucularına teşekkür eder, saygılarımı sunarım.”

 

Tüm Bültenler