100
İMECE ruhunu canlandırdığınız için size ayrıca teşekkür ederim

 

Bu teşekkür, ihtiyaçlarının karşılanmasından ziyade İMECE’nin yeniden işler hale gelmesine önem veren bir okul müdürünün teşekkürü. Bu teşekkür bizim için hem İMECE’ye verilen önemin hem de İMECE’nin yeniden hayat bulduğunun göstergesidir. Amacımızın sadece, ihtiyacı olan yerlere yardımseverler tarafından yapılacak yardımların ulaştırılması olmadığını çeşitli platformlarda belirttik. Gerçekten de bugüne kadar yardımları sadece İMECE yoluyla katkıda bulunacağı taahhüdü aldığımız yerlere yönlendirdik. Yaptığımız her yardımda İMECE alışkanlığının yeniden canlandığını, sosyal sorumluluğun dalgalar halinde yayıldığını gördük.

Kocaeli, İzmit Arızlı Kulfallı İlköğretim Okulu Müd. Yet. Öğretmeni Osman KAYA’nın Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) ile olan ilişkisini ve yapılan işleri anlatan mektubu özetle şöyle;

 

 

“Okulumuz küçük bir köy okuludur. Okulumuza yeni tayin oldum ve okulumuza ilk geldiğimde fiziki açıdan eksiklerin olduğunu gördüm. Neler yapılabileceğini düşünürken siz TOVAK ailesinden ve toplum yararına yaptığınız çalışmalardan haberdar oldum. Bu konuda bizim okulumuzda da çalışmaların olduğunu öğrendim. 

Eğitim öğretim başlamadan önce ilk işim sizinle irtibata geçip çalışmalara kaldığı yerden devam etmek oldu. Sizinle irtibata geçtiğim ilk zamandan itibaren gördüğüm sıcak karşılama beni yapılacak çalışmalar için çok daha iyi motive etti.

Okulda göreve  başlamadan önce TOVAK ailesinin yardımıyla köyümüzde İMECE ruhu zaten canlandırılmıştı. Bu konuda köy muhtarından aldığım bilgilere göre;  kış aylarında yağmur ve kar gibi olumsuz hava koşullarında akan çatımızın kiremitleri ve kullanılmaz durumda olan çatı oluklarımız sizden gelen desteklerle önceki yıl yapılmış. Ancak tatil nedeniyle çalışmalara ara verilmek zorunda kalınmış. Çalışmanın tamamlanabilmesi için hemen köy muhtarı ve köylüler ile bir araya gelerek yapılması gereken çalışmaları planladık ve hemen işe koyulduk. Köylü bu konuda bizden yardımını hiç esirgemedi ve gereken hassasiyeti gösterdi. İMECE ruhunu canlandırdığınız için size ayrıca teşekkür ederim.   Çalışmalara başladık ve tamamen yıpranmış durumda olan okulumuzun ve anasınıfımızın dış cephe boyalarını yaptık. Ayrıca çok kötü durumda olan anasınıfı binasının içini de köylü ile boyadık ve çocuklarımıza eğitim-öğretim dönemi başlamadan daha temiz bir binada hizmet verebilmek için okulumuzu hazırladık.

Maddi desteklerinden dolayı İzmit GİAD ve okulumuzda bizi ziyaret ederek manevi desteğini de esirgemeyen Nurhayat GÜLDÜREN Hanımefendi’ye, İMECE’nin organizasyonunu yapan Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)’a ve  ayrıca yaptığımız telefon görüşmelerimizde bizlere candan ve samimi olarak manevi destekte bulunan  TOVAK çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim.”

 

Tüm Bültenler